Aktuality

Kontrolóri zo Severného Macedónska sa prišli na slovenský NKÚ inšpirovať nastavovaním výkonnostných kontrol

Publikované: 17.04.2024


Bratislava 17. apríla 2024 – Kontrolóri najvyššieho kontrolného úradu Severného Macedónska sa v týchto dňoch na našom úrade inšpirujú pri nastavovaní metodík vlastnej kontrolórskej činnosti. Zaujímajú sa najmä o výkonnostné kontroly hospodárenia, efektívnosti a účelnosti projektov financovaných z európskych fondov.

Predseda NKÚ Ľ. Andrassy s podpredsedníčkou NKÚ H. Crkoňovou vítajú predsedu NKÚ Severného Macedónska M. Acevského a veľvyslankyňu E. Illievu.
 

Kontrolóri slovenského NKÚ im prezentovali nedávne zistenia v oblasti dopravy, ako napríklad z kontroly Národnej diaľničnej spoločnosti či železničných projektov, alebo kontroly skládok či čistiarní odpadových vôd. Ďalšími témami boli kontroly v oblasti zdravotníctva – výstavba nemocníc Martin a Rázsochy, eZdravie či systém DRG alebo registre Národného centra zdravotníckych informácií. Pre inšpiráciu sme im tiež prezentovali projekt MuMap a kontrolórsky informačný systém.

Na úvodnom stretnutí so severomacedónskym predsedom NKÚ M. Acevskim a veľvyslankyňou E. Illievou šéf slovenských kontrolórov Ľ. Andrassy zdôraznil, že otvorenosť je nevyhnutným predpokladom rešpektovaného úradu a k otvorenosti patrí aj vzdelávanie a zdieľanie skúseností s partnermi.

Foto: Kontrolóri zo Severného Macedónska sa prišli na slovenský NKÚ inšpirovať nastavovaním výkonnostných kontrol
 

Zdielať: